عکس عیب یابی دوربین مدار بسته

معمولا با گذشت زمان دوربین های مدار بسته محیط به مشکلاتی بر می خورند و می توانند موجب آزار ذهن شما دوستان باشند و به دلیل امنیتی بودنشان  بسیار خطرناک هستند. کارشناسان این مجموعه در اسرع وقت آماده پاسخگویی و عیب یابی دوربین مدار بسته شما عزیزان می باشند. در این مطلب برخی از بیشترین مشکلات خرابی دوربین های مدار بسته و راه های رفع ایراد آن ها را بررسی می کنیم.

قبل از بررسی یادآوری می کنم که سیستم های مداربسته از 4 جز دستگاه ضبط دی وی آر (DVR) ، دوربین ، منبع تغذیه و رابط بین این دو (سیم و کابل ، آنتن در دستگاه های بی سیم) تشکیل شده اند در صورت وجود خرابی یکی از این قسمت ها وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهد.

علت قطع و وصل شدن دوربین مدار بسته

بعضی اوقات با تصویری برخورد می کنیم که گاهی اوقات کاملا قطع می شود و علت قطع و وصل شدن دوربین مدار بسته در این شرایط میتواند مربوط به کابل انتقال تصویر و یا منبع تغذیه باشد. اول از همه کابل کواکسیال دوربین مداربسته را از پشت دستگاه دی وی آر و دوربین چک می کنیم تا مطمئن شویم اتصال درست برقرار کرده باشد. اگر در هنگام تکان دادن تصویر ثابت شد می توانید پی ببرید که اتصالات و فیش های شما دارای مشکل است و باید بررسی شوند.

عکس قطع و وصل شدن دوربین مدار بسته

عکس قطع و وصل شدن دوربین مدار بسته

در مورد دوم قطع و وصل شدن تصویر دوربین مدار بسته زمانی اتفاق می افتد که منبع تغذیه (آداپتور) با گذشت زمان کیفیت انتقال انرژی خود را از دست داده است و به دلیل نکشیدن مقدار کافی جریان، قطع و وصل می شود و این مشکل در زمانی که دید در شب دوربین مدار بسته در شب ها روشن می شود بیشتر شایع است.(دید در شب و یا IR دوربین ها آمپیر بیشتری می کشد.)

 

تماس با ما جهت کارشناسی و عیب یابی دوربین مدار بسته 09124104156

 

علت تار شدن تصویر دوربین مدار بسته

از دیگر مشکلات دوربین های مداربسته می توان به تار شدن تصویر اشاره کرد که این مشکل در طول زمان شدت بیشتری پیدا می کند. علت تار شدن تصویر دوربین مدار بسته می توان به کیفیت پایین و جنس آن دوربین اشاره کرد که سنسورهای نور داخل دوربین ضعیف و کیفیت پایینی داشته اند و با گذشت زمان تصویر را تیره و تار نمایش می دهند. این مشکل در دوربین های مدار بسته بدون برند و اصطلاحا NO Name رایج است. و این دوربین ها به خاطر داشتن قیمت پایین همیشه طرفداران زیادی دارند و چه بسا که آینده خوشی در انتظار آن هاست!

عکس تار شدن دوربین مدار بسته

عکس تار شدن دوربین مدار بسته

البته این موضوع ناگفته نماند که در برخی مواقع کثیفی شیشه و لنز دوربین مدار بسته هم می تواند موجب تار شدن تصویر باشد که آن را باید حتما بررسی کنید و با استفاده از اسپری های تمیز کننده مخصوص به صورت دوره ای تمیز نمایید.

 

علت نداشتن تصویر دوربین مدار بسته

عکس نداشتن تصویر دوربین مدار بسته

عکس نداشتن تصویر دوربین مدار بسته

دوربین های مدار بسته عمر بالایی دارند و معمولا خراب نمی شوند و بیشترین خرابی مربوط به سایر اجزا سیستم است. علت نداشتن تصویر دوربین مدار بسته دلایل متعددی دارد و بستگی به حالات و شرایط شما خواهد داشت. اگر دستگاه دی وی آر خراب شده باشد شما هیچ تصویری نباید ببینید و همچنین چراغ های دستگاه شما نباید روشن باشند. گاهی اوقات اتفاق می افتد که همه دوربین ها سالم هستند ولی یکی از آن ها کاملا تصویری ندارد احتمالا در این شرایط منبع تغذیه دوربین خراب شده است و می بایست تعویض شود. همچنان که قبلا گفته شده شما می بایست قبل از هر کاری از اتصال درست سوکت ها اطمینان حاصل کنید.

 

علت ذخیره نکردن دوربین مدار بسته و مشکل ضبط

مشکل ضبط دوربین مدار بسته به دو عامل تنظیمات دستگاه دی وی آر و هارد (حافظه) درون دستگاه مربوط است. دستگاه های DVR معمولا از یک یا دو هارد اینترنال با ظرفیت های مختلف پشتیبانی می کنند. علت ذخیره نکردن دوربین مدار بسته می تواند خراب شدن هارد دستگاه و یا بهم ریختن و ریست شدن تنظیمات ان باشد. در ابتدا می توانید برای مطمئن شدن از سالم بودن هارد از منو دی وی آر به قسمت مربوط به حافظه و هارد رفته و در صورتی که دستگاه هارد را شناخته باشد به احتمال خیلی زیاد این قطعه سالم است و سپس می توانید از قسمت تنظیمات مجددا گزینه های مربوط به ضبط تصاویر را چک نمایید.

 

کارشناسان این مجموعه آماده عیب یابی دوربین مدار بسته شما عزیزان سریع و در محل می باشند و با تماس با 09124104156 می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید.