انتقال تصویر دوربین مدار بسته

یکی از ویژگی های میسر در سیستم های امنیتی جدید انتقال تصویر دوربین مدار بسته به صورت آنلاین بر روی کامپیوتر و گوشی های موبایل است. دستگاه دی وی آر شما در صورت اتصال به شبکه جهانی اینترنت قادر به انتقال تصویر دوربین مدار بسته در این بستر در هر نقطه جهان بر روی موبایل و کامپیوتر شخصی شما خواهد بود. روش های مختلفی برای انتقال تصویر دوربین مداربسته وجود دارد که در این مطلب برخی از رایج ترین این روش ها را بررسی می کنیم.

انتقال تصویر دوربین مدار بسته با آیپی استاتیک IP Static

انتقال تصویر دوربین مدار بسته با آیپی استاتیک

اولین و قدیمی ترین راه برای انتقال تصویر دوربین مداربسته با استفاده از آیپی استاتیک است که از این روش تقریبا تمامی دستگاه های دی وی آر DVR پشتیبانی می کنند. این روش برخلاف روش های دیگر که در پایین شرح خواهیم داد کمی دردسر دارد و شما نیاز به یک اینترنت ADSL پرسرعت بر روی خط ثابت منزل نیاز خواهید داشت با این تفاوت که باید از سرویس دهنده اینترنت خود درخواست آیپی استاتیک یا ثابت IP Static نمایید. آیپی ها در جهان محدود هستند و عبارتند از چند عدد به شکل ***.***.***.*** (به عنوان مثال 192.168.251.235) و به شما با این درخواست در قبال هزینه اضافی از طرف سرویس دهنده اینترنت یک آیپی ثابت مختص شما، تعلق می گیرد. شما با این آدرس منحصر بفرد می توانید از تمام نقاط دنیا با دستگاه دی وی آر خود ارتباط برقرار نمایید و به صورت لحظه ای انتقال تصویر دوربین مداربسته خود را ملاحظه نمایید.

 

تماس با ما جهت مشاوره و انتقال تصویر دوربین مدار بسته 09124104156

 

انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون آیپی استاتیک

امروزه با استفاده از پیشرفت تکنولوژی امکان انتقال تصویر دوربین مدار بسته بر روی موبایل و کامپیوتر بدون آیپی استاتیک میسر شده است. روش های متعددی برای انتقال تصویر دوربین بدون آیپی ثابت وجود دارد و این راهکارها باعث سهولت ، کاهش هزینه ها و تسریع کار کارشناسان این رشته شده اند، برخی از این روش ها را بررسی می کنیم:

 

انتقال تصویر دوربین مدار بسته با روش (P2P (Cloud Server

انتقال تصویر دوربین مدار بسته با P2P

انتقال تصویر دوربین مدار بسته با روش p2p یکی از محبوب ترین راه ها برای انتقال تصویر دوربین بر روی موبایل و کامپیوتر در سال های اخیر می باشد. این روش به دلیل داشتن امنیت نسبی و به دلیل راحت و سهل بودن، طرفداران بسیاری پیدا کرده است. امنیت این روش از این جهت که دو سیستم از طریق کلود سرور مستقیم بهم متصل می شوند نسبتا بالاست و برای هک شدن نیاز به دو سرور برای خواندن اطلاعات ان وجود دارد. در انتقال تصویر دوربین مداربسته با P2P دستگاه دی وی آر دارای یک کد منحصر بفرد به نام UID می باشد شما با داشتن این کد و برنامه منحصر بفرد دستگاه خود روی موبایل یا کامپیوتر با وارد نمودن نام کاربری و رمز عبور می توانید تصاویر دوربین مداربسته خود را به راحتی بر روی گوشی چک کنید. سرعت این انتقال تصویر بسته به ظرفیت و ترافیک سرور مورد استفاده می تواند متغیر باشد.

 

انتقال تصویر دوربین مداربسته با روش DDNS

انتقال تصویر دوربین مدار بسته با DDNS

روش دیگر انتقال تصویر دوربین مدار بسته بر روی موبایل و کامپیوتر با استفاده از راه DDNS (Dynamic Domain Name Server) است که در این روش شما می توانید بدون داشتن آیپی استاتیک و با کمک برخی از سایت ها که عمدتا رایگان هستند انتقال تصاویر دوربین مداربسته خود را انجام دهید. در این روش سایت هایی وجود دارند که به جای آیپی متغیر ما یک آدرس اینترنتی با حرف مانند آدرس وب سایت می دهند و هر بار که آدرس آیپی ما تغییر کند، این سرویس ها آن را اتوماتیک بروزرسانی می کنند و شما فقط کافی است از آدرس حروفی خود استفاده کنید. سپس با استفاده از تنظیماتی در دستگاه دی وی آر و مودم خود می توانید تصاویر دوربین مداربسته خود را روی موبایل و کامپیوتر به راحتی مشاهده نمایید.

 

آیا امکان انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون اینترنت بر روی موبایل وجود دارد؟

انتقال تصویر دوربین مدار بسته روی موبایل

وقتی حرف از انتقال تصویر دوربین روی موبایل میزنیم یعنی دستگاه دی وی آر و موبایل باید از راهی با هم ارتباط برقرار کنند و اطلاعات را برای یکدیگر ارسال کنند. انتقال تصویر دوربین مدار بسته بدون اینترنت روی موبایل امکان پذیر هست ولی تنها در محدوده ای که مودم شما قادر به انتن دهی باشد. به عبارت دیگر شما می توانید از اینترانت یا شبکه داخلی برای انتقال تصویر دوربین بدون اینترنت استفاده نمایید. این روش چک کردن تصاویر در محیط های داخلی کاربرد دارد و شما نمی توانید از راه دور تصاویر دوربین خود را مشاهده نمایید.